Společnou procházku započneme na náměstí Republiky před Divadlem Hybernia v 18:00 hodin. Poté si řekneme pár zajímavostí o Prašné bráně. Celetnou ulicí se dostaneme na Staroměstské náměstí, kde si můžeme zakoupit vánoční punč a vydat se směrem ke Karlovu mostu. Naší procházku zakončíme na vánočním trhu na Malostranském náměstí.

Těšíme se na Vás!

Prosincové setkání proběhne netradiční formou!

Sejdeme se před Divadlem Hybernia!

náměstí Republiky 3/4, 110 00 Nové Město Praha

Přijďte se podívat! 🙂

Vstup zdarma.

více o Interkulturních setkáních se dočtete ZDE >

Přečtěte si také článek ze setkání, které proběhlo 15.11. 2017 za účasti našeho hosta, Sagar Rakin z Afgánistánu, která nám vyprávěla o svých zkušenostech. Téma bylo ‚Osobní růst‘ a Sagar nám osvětlila svůj pohled na důlezíté kroky k němu a k sebepoznání. Celý rozhovor si můžete přečíst na našem SIMI blogu Bez vrásek  ZDE >

Na SIMI blogu Bez vrásek naleznete také životní příběh naší sociální pracovnice Aničky Darašenky, která byla hostem interkulturního setkání v březnu 2018. 

Sledujete náš facebook!

Proč přijít

Budeme mít možnost dát si něco dobrého k jídlu nebo k pití, a těšit se z příjemné společnosti, seznámit se se zajímavými lidmi z ČR a odjinud, ptát se, vyzvídat, povídat o sobě, zkrátka bavit se. Pokud se nám nebude chtít mluvit, bude to také v pořádku. Budeme moci poslouchat a užívat si zajímavé společnosti. Vstup zdarma (mimo občerstvení).

více o tom, proč se setkávat, se dozvíte ZDE >

Proč česky?

Společným jazykem na setkáních je čeština. Zvolili jsme ji proto, že nechceme stranit žádnému kulturnímu okruhu (anglicky, rusky, arabsky,vietnamsky  ani jinak mluvícímu). Navíc je jedním z poslání našich setkání integrační  působení – máme za to, že znalost a procvičování místního jazyka je jedním z předpokladů skutečné integrace a pohodového soužití

Dosud na setkáních

  • 30 setkání
  • stovky účastníků ze 38 zemí
  • 18 hudebníků
  • 10 hostů
  • 26 témat
  • mnoho ochutnaných jídel
  • ještě více zajímavých rozhovorů a osobních setkání

více o předchozích setkáních čtěte ZDE >

Pozvánka

 

Nechte nám na sebe kontakt!

Budeme vám posílat pozvánky
na příští akce.